DYK på YouTube  DYK på Facebook  Hent RSS feed  NYHEDSBREV

Blogs

SINE AAKERMAN

Følg Sine Aakermans oplevelser med familien i Australien

Tre måneders orlov på Australiens østkyst, New Zealand og Fiji. Væk fra dagligdag, madpakker og dansk vintervejr. I mobile home med tre børn og kufferter fulde af dykkergrej og glade forventninger.

For Sine Aakerman og hendes familie går drømmen i opfyldelse i perioden  fra d. 3. december til 3. marts 2012. Og over de næste tre måneder du følge familiens dykkeroplevelser på bloggen på dyk.dk.

Følg Sines Blog her ...

  

HANS JØRGEN HETEBRÜGGE 

Følg Hans Jørgen Hetebrügges oplevelser som dykkerinstruktør i Ægypten

Hans Jørgen Hetebrügge er midt i fyrrerne og har fungeret som CMAS-instruktør i  København, men har nu taget en uddannelse som PADI-instruktør også. Til dagligt arbejder han for IBM, men har fået orlov i et år fra 1. februar 2011 for at forfølge drømmen om at arbejde med dykning på fuld tid i Ægypten.

Han inddrager dig i sine oplevelser, og du vil få et indblik i, hvordan arbejdet er som instruktør, hvilke forhold man arbejder under og hvad man oplever – både over og under vandet.

Følg Hans Jørgens blog her ...